20 Haziran 2013 Perşembe

Bir Gonya macerası


Selamlar üzerinize olsun sayın okur...

Geçen pazar eşimle birlikte Konya çıkarması yaptık... Etli ekmeğimizi, tiridimizi, sac aramızı yedik; Mevlana'yı, Alaeddin Keykubat'ı ziyaret ettik; Meram'ı gezdik ha bide giderken Tuzgölü'ne uğradık dolaştık geldik :)


Tuzgölü bir harikaaaa :)) Eğer yakın bölgede oturuyosanız kesinlikle gidin görün derim. kuru yerlerinde dolaşabiliyosunuz, ayakkabılarınızı çıkarıp suyun içinde kalan tuzlu kısımlarda da gezebiliyosunuz. Eğer giderseniz siz siz olun çok fazla yalınayak gezmeyin, adım atamayacak hale gelebilirsiniz. Keza ben öyle oldum çünkü tuzlar çok sert, eşim nerdeyse beni kucağına alıp kenara götürecekti... Tuzgölünden çıkan tuzlardan elde edilen değişik peelingler yapmışlar, orda eller için olanından deneme fırsatı buldum ve muhteşemdi, ellerim yumuşacık oldu gerçi yağından arınana kadar bir hal oldum o da başka :) El dışında yüz için vücut için ayak için olan peeling kremleri var, mentollü kremler felan var çok hoşlar. Bu ürünlerin fiyatları 50-55 civarı onu da ekleyeyim, ben almadım ama çok şirin banyo tuzları var banyomda çok şeker durdu o da :)

***


Bu resmi eklemiycektim de dayanamadım, eşimin çektiği tüm fotolar bu şekilde habersiz, doğal, eğik büğük :)


Bu arada pardesümü de ben diktim :)) Gerçi ayrıntılı foto koyamıyorum ama idare ediniz...

***


Meram çok harika manzarası olan harika yemmyeşil biyer...


Bir de en sevdiğimiz şeylerden biri de sac arası denen tatlı oldu. Baklava hamuru gibi ama değişik gibi de nası tarif etsem ki :D bizi cezbeden kısmı da baklava gibi aşırı tatlı ve şerbetli olmaması, çok daha hafif bir şerbeti var ve yerken baymıyo insanı. Velhasılı kesinlikle tadılası :)

Dünyayı gezemedik ama Konya'yı gördük Allah'ın izniyle. Darısı göremeyen görmek isteyen merakla eşlerinin başının etini yiyen hanımlara :))

Selam ve dua ile kalın sayın okur...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder